dokhtaran
- روش جوادی:
یه بار یه جایی که توی دید طرف باشه و بتونه با دو تا شلیک خودشو بهت برسونه یهو غش می کنی و ولو می شی کف زمین.پس از چند دقیقه هذیون گفتن راجع به اینکه پسر پسر اصغر قصاب اومده خواستگاریت اما تو نمی خواهی به اون شوهر کنی/ مثلا به ضرب آب قند به هوش می آیی و وقتی چشمت به طرف می افته یهو بغضت می ترکه و د گریه. وقتی خوب گریه هاتو کردی و پاشدی که بری طرف کلی اصرار میکنه که برسونت.اما از اون اصرار و از تو انکار.خلاصه راه می افتی که بری اما یجوری راه می ری که مطمئن بشی طرف می تونه تا خونتون تعقیبت کنه... تا اینجا تو کار خودتو کردی اما از اینجا به بعدش دیگه با اوس کریمه.


2- روش یاهو مسنجری:
این روش اخیرا کاربرد زیادی پیدا کرده و عمدتا هم به خاطر اینه که لازم نیست مستقیم توی چشمای طرف نگاه کنی و این برای آماتورها هم کمک خیلی بزرگیه.از ایکونهای گوگولی مگولی هم می تونی برای رسوندن مفهوم استفاده کنی.اما بدیشم اینه که بعضی وقتها توی چت یه سو تفاهم هایی پیش می آد که خر بیار و باقالی بار کن!!
نکته:این روش فقط وقتی کاربرد داره که مطلب بطور صریح ادا بشه اما به علت اینکه هیچ موجود اناثی اصولا این کاره نیست پس بهتره که اصلا قیدشو زد!


3-روش بچه خر خونی:
همون داستان جزوه و این که خودت واردی.
نکته:متاسفانه از اونجایی که مجموع دو متغیر زیبایی و خر خونی در مورد دختر جماعت همیشه یه مقدار ثابته بنابراین بهتر که روی این روش خیلی حساب نکنی!

4-روش خرکی:
جلوی یکی از این لندکروز سیاهها بوسش می کنی که بدونه بخاطر بد بخت کردنش همه کار می کنی.5-روش مذهبی خفن:

چهل شب جمعه جلوی در خونتون رو جارو می کنی و آجیل مشکل گشا پخش می کنی . تو ی این مدت به هر چی امامزاده و صاحب کرامات هست متوسل میشی و نذر می کنی که اگه حاجتت روا شد هر شب تو سقا خونه آس مم تقی یه شمع روشن کنی ...ایشالا که حاجتتو میگیری.
نکته:خواهر التماس دعا


6-روش از ما بهتران:
لازم نیست کاری بکنی. فقط انتخاب کن!


7-روش بچه مثبت:
طرف و به یه کافی شاپ دعوت می کنیو اونجا خیلی معقول و منطقی مساله رو بهش می گی.اونم احتمالا یه فرصتی می خواد که فکر کنه و بعدشم ایشالا که بعله رو می گه.
نکته:تا حالا چیزی خنده دار تر از این شنیده بودی؟


8-روش عرفانی:
میری لب چشمه که آب بیاری می بینی از قضا اونم انجاست.یه جوری که انگار حواست نیستپات می خوره به کوزه طرف و کوزه خورد و خاکشیر می شه.بعد لپات گل می اندازه و با عجله کوزتو پر می کنی و میری. اینجاست که طرف با خودش فکر می کنه:
اگر با من نبودش هیچ میلی چرا ظرف مرا بشکست لیلی
خلالصه خیالت تخت باشه که کارت درسته!
نکته:این روش در طی تاریخ امتحانشو بخوبی پس داده و بنا براین بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران معتقدن که بحران امروز ازدواج در اثر لوله کشی شدن آب بوجود اومده.


9-روش لوس گری:
یه دفعه یه سوسک می بینی و بنا میذاری به جیغ! آ ی جیغ نکش کی بکش.طرف هم که وضع و اینطور می بینه به هر قیمتی شده سوسک و به دیار باقی می فرسته. حالا تو همچین تحویلش می گیری که انگار شیر شکار کرده! و بعدشم مثلال از ترس سوسک یه مدتی خودتو بهش می چسبونی و ازش جدا نمی شی! اگه کارا تا اینجا خوب پیش بره ما بقیش تضمین شدست.10-روش شهرستانی:
یه بار با چشم گریون و تن لرزون طوری که طرف بشنفه برای دوستت درد دل می کنی که چطوری وقتی داشتی می اومدی یه پسره ی چشم نا پاک تو رو دید زده و بهت متلک پرونده. بعدشم هقی می زنی زیر گریه. اینجاست که دیگه رگ غیرت طرف باد می کنه و حساب یارو با کرام الکاتبینه!
نکته:اگه کار به خون و خونریزی نکشه می تونی روی موفقییت حساب کنی. اما اوصولا زندگی با این آدم توصیه نمی شه.
agha pesaram ke mashala khodeshon enghad to shekare dokhtara varedan ke niazi be amozesh nist.طبقه بندی: طنز،  دخترانه، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
از قدیم الایام گفته اند که همیشه بهترین دفاع در حمله است. پس مجال ندهید و در اولین فرصت ممکن حمله کرده و به دیدن اقوام و بستگان عزیزتان بروید. فراموش نکنید که این یک قانون نانوشته است که اگر گل نزنید گل می خورید!

البته خب برخی هم تفکرات تدافعی دارند و بر این عقیده اند که اول باید گل نخورد و سپس در ضد حملات کار حریفان (اقوام!) را یکسره کرد. اگر احیاناً جزو این دسته از افراد هستید تهیه یک عدد آیفون تصویری برای منزلتان به شدت توصیه می شود چرا که وجود آیفون تصویری کمک بسیار زیادی به نبودن شما در منزل خواهد کرد!

به تلفن های ناشناس و مشکوک پاسخ ندهید. مخصوصاً به تماس هایی که از باجه تلفن های اطراف منزلتان گرفته می شود. چرا که ممکن است مورد عمل انجام شده قرار گرفته و با جمله ی معروف “ داشتیم از این طرف ها رد می شدیم گفتیم ببینیم اگر هستید یه سری هم به شما بزنیم“ رو به رو شوید!

راستی! تا یادم نرفته این را هم بگویم که حتماً کاغذی،مقوایی، تخته وایت بردی!، چیزی بر روی درب منزلتان بچسبانید تا یک وقت میهمانان ناکام مانده هوس نکنند خسارتی که قرار بود در صورت بودنتان به منزل و خوراکی ها وارد کنند را بر روی درب وارد نموده و“ آمدیم نبودید“ شان را بر روی آن حکاکی کنند! حتی می توانید از خودتان سلیقه به خرج دهید و برای هریک از خانواده های فامیل قسمتی جداگانه را در آن کاغذ در نظر بگیرید!

به هر حال از قدیم و ندیم گفته اند چیزی که عوض دارد گله ندارد. اگر احیاناً رو دست خورده و این شما بودید که با درب بسته منزل اقوام برخورد نمودید سعی کنید بر اعصاب خود مسلط باشید، با اندکی امید و اعتماد به نفس می توانید از شکست پلی بسازید به سوی پیروزی! حالا نفس عمیقی کشیده و بر روی درب بنویسید:“ آمدیم نبودید؛ نیایید نیستیم! “

اقتصادی فکر کنید، اگر تعداد اعضای خانواده یکی از بستگانتان کمتر از تعداد اعضای خانواده شماست با آغوش باز پذیرای آن ها باشید و فراموش نکنید که هر دیدی بازدیدی دارد و هر بازی برگشت دارد! راستی فراموش نکنید که گل زده در خانه حریف ۲ تا حساب می شود!!

اگر هم که اصلا اهل این حرف ها نیستید و به دید و بازدید علاقه مندید پس خواهشاً همان یک بار را بروید کافی است !

داشتن حیوانات خانگی به طور مستقیم با کم تر شدن تعداد کسانی که در طول ایام نوروز خیال سوء قصد به منزلتان را دارند در ارتباط است. اگر اکثریت فامیلتان مذهبی هستند داشتن یه عدد سگ از نوع شلخته و لوس که دک و پوز و کلاً همه جایش را به میهمان ها بمالد! به شدت توصیه می شود. اگر هم فامیل هایتان وسواسی هستند که از گربه خانگی استفاده کنید. بیشتر جواب می دهد! ضمناً خواهشاً کمی هم جنبه داشته باشید. چند تا پسته و بادام دیگر ارزش آوردن کروکودیل و اورانگوتان به خانه را ندارد!

راستی می توانید در صورت لزوم، اقوام سمج فامیل را شناسایی کرده و اسمشان را بر روی حیوانات خانگیتان بگذارید و در حضور میهمانان سمج مذکور، حیواناتتان را به اسم صدا زده و از آن ها بخواهید به اجرای عملیات ژانگولر برای میهمان ها بپردازند! یا مثلا می توانید به سگتان بگویید: «خشایار!؟ گاز نگیر! دهه! پسر بد! »

ساماندهی و پلاک گذاری میوه جات و علی الخصوص پسته ها و بادام های داخل آجیل و تهیه بارکد از جمله سایر اقداماتی است که شما جهت ایمنی بیشتر می توانید انجام دهید! همین طور می توانید در بدو ورود روی میهمان ها برچسب انرژی نصب کنید و تهدیدشان نمایید که اگر زیادی بخورند انرژی زیادتری جذب می نمایند و از طریق برچسب انرژی تابلو می شوند!!
طبقه بندی: خواندنی،  طنز، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
سرباز جسور , فینالیست ملكه زیباییكاترینا هوج 22ساله اهل كنت در نواحی لندن یك سرباز زن ارتش انگلیس است كه در بصره عراق خدمت كرده است و بصورت نیمه وقت هم بعنوان مدل مشغول بكار است و چند شب پیش هم بعنوان یكی از فینالیست های ملكه زیبایی انتخاب شد.
در سال 2005 (سه سال پیش) در حالیكه فقط 18 سال داشت و او و سه همقطارش در حال انتقال یك مظنون به مقر خود بودند خود رو حامل او آنها دچار سانحه شد و پس از سه باز واژگون شدن در كنار جاده متوقف شد.
كاترینا پس از خارج شدن از خودرو متوجه شد كه مظنون عراقی زودتر خارج شده و اسلحه او و همقطارانش را در دست دارد.
او موفق میشود با یورش بسمت مرد عراقی و وارد كردن ضربه ای به او تعادل او را بهم زده و دو اسلحه را از مرد مظنون پس بیرد و نهایتا با كمك سه همقطارش كه از خودرو خارج شده بودند مرد عراقی را خلع سلاح كند.
او درباره این حادثه میگوید:پس از خارج شدن از خودرو نظامی, در یك لحظه كه متوجه شدم كه بازداشتی ما اسلحه ها را در دست دارد انجا بود كه گفتم: اوه خدای من..اون الان مرا میكشد.....
در یك لحظه به او نگاه كردم تصمیم گرفتم و بسمت مرد مسلح حمله ور شدم....میدانستم كه میبایست كاری انجام دهم.
اما........پس از تمرین های طاقت فرسا او بطور نیمه وقت بعنوان مدل لباس مشغول بكار است!.
او میگوید : وقتی صحبت از حضور زنان در ارتش میشود در ذهن افراد زنان قوی هیكل نقش میبندد ولی من میخواهم این ذهنیت را بهم بزنم.
كاترینا در دنیای مدل هم بسیار موفق ظاهر شده است.
كاترینا به خبرنگاران گفت: وجود من شاید باعث تشویق زنان بیشتری برای پیوستن به ارتش شود.
كاترینا میگوید كه میخواهد یك الگو باشد.
در ارتش به او دو لقب داده اند : سرباز سكسی .....
و لقب دوم باربی جنگجو است!.
او زمانیكه فقط 18 سال داشت ,بخاطر نجات جان خود و همقطارانش در بصره نشان شجاعت گرفته است.
او روزانه تمرینات سختی را برای آمادگی, در كمپ ارتش انگلیس انجام می دهد.
اما كار بهمین جا ختم نمیشود . زمانی كه او در مسابقات ملكه زیبایی شركت كرد پس از انتخاب از شهر خود به فینال مسابقات ملكه زیبایی انگلستان راه یافت.گرچه شخص دیگری بعنوان ملكه زیبایی انتخاب شد ولی از او بعنوان یك سرباز شجاع تقدیر شد و به او نشان شجاعت اهداء شد.
طبقه بندی: خواندنی،  عکس، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

خطای چشمطبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

این هم عروسی کم خرج !!!!!! چطوره ؟ 

Attached Thumbnailsطبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()


حکیم ابوالقاسم فردوسیگرانمایه جمشید والا نهاد 

کمر بسته و دل پر از پند و داد

همه کردنی ها چو آمد پدید

به گیتی جز از خویشتن کس ندید

چو آن کارهای وی آمد بجای

ز جای مهی برتر آورد پای

به فرّ کیانی یکی تخت ساخت

چه مایه بدو گوهر اندر نشاخت...

که چون خواستی دیو برداشتی

زهامون به گردون برافراشتی

چو خورشید تابان میان هوا

نشسته برو شاه فرمان روا...

به جمشید بر گوهر افشاندند

مر آن روز را روز نو خواندند

سر سال نو هرمز فرودین

برآسوده از رنجْ تن، دل ز کین

به نوروز نو شاه گیتی فروز

بر آن تخت بنشست فیروز روز

بزرگان به شادی بیاراستند

می و رود و رامشگران خواستند

چنین جشن فرخ از آن روزگار

بماند از چنین خسروی یادگار


طبقه بندی: خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
نوروز، از جشن‌های باستانی ایرانیان است که امروزه در محدوده جغرافیایی ایران باستان یعنی در کشورهای ایران، آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان و بخش‌های کردنشین کشورهای عراق و ترکیه و سوریه، در روز ۱ فروردین (۲۱ مارس) هرسال برگزار می‌شود. برگزاری جشن نوروز همچنین در زنگبار واقع در افریقای شرقی که در قدیم سکونتگاه ایرانیان مهاجر بوده رواج دارد. 

متاسفانه اکثر ایرانیان فرق میان نوروز و لحظه ی تحویل سال نو را درست نمیدانند. تعریف درست نوروز نخستین روز سال در تقویم ایرانی است یعنی یکم فروردین ماه و یا روز اورمزد از ماه فروردین. لحظه ی آغاز نوروز درست پس از نیمه شب است و این یک لحظه ی «تقویمی» است. لحظه ی تحویل سال یک واقعه یا لحظه ی «طبیعی» است و زمان آن میتواند ساعت ها با لحظه ی آغازین روز یکم فروردین فاصله داشته باشد. بنابراین، لحظه ی تحویل سال در سراسر جهان یکیست، ولی لحظه ی آغاز نوروز (یکم فروردین) نسبی است، نسبت به خط استاندارد زمان بین المللی که سابقا به خط «گرینویچ» مشهور بود و هنوز هم اکثر مردم آن را 
به همین نام میشناسند

هفت سین 
سفره‌ای است که ایرانیان هنگام نوروز می‌‌آرایند. این هفت قلم «سین» می‌توانند هر چیزی با آوای آغازین «سین» باشند (نمادی از «سپنتا»). برای مثال این هفت قلم «سین» بسیار رایج هستند:
سبزه 
سنبل 
سیر 
سماق 
سرکه 
سکه 
سیب 
هرچند که در سفره ی هفت سین باید بهرحال هفت جزء که با آوای «سین» آغاز میشوند چیده شود، ولی برای زینت و چیدمان دلپذیرتر سفره ی هفت سین، تقریبا همه ی خانواده های ایرانی اجزاء دیگری هم در سفره میچینند و در آرایش و رنگامیزی سفره شان نهایت خوش سلیقگی را اعمال می‌کنند.
آینه و کتابی مقدس در کنار آن هم از اجزائی است که تقریبا در هر سفره‌ی هفت سینی چیده می‌شود. برخی بر این باورند که سکه که نماد «دارایی» وآب که نماد «پاکی و روشنایی» است بهتر است در کنار هم قرار گیرند و سکه را درون ظرفی از آب سر سفره می‌گذارند.سمنو و سنجد نیز گاهی به عنوان یکی از اعضای سفره به کار میروند.
در کشورهای مختلف هفت سین‌های متفاوتی پهن می‌شود، حتی در برخی از نقاط ایران و دیگر کشورها به‌جای هفت سین، هفت شین پهن می‌کنند، سفره هفت سینی که امروزه بیشتر مرسوم است داری هفت مورد از چیزهای مانند:
سبزه 
سنجد 
سیر 
سماق 
سرکه 
سمنو 
سیب 
سپند (اسفند) 
در سفره مرسوم است، میوه، گل، شیرینی‌های سنتی، ماهی قرمز، سبزی خوردن، کتاب آسمانی، دیوان شاعران، و آینه، قرار دهند.
نکته ی جالب توجه این که این سفره در دوران باستان "هفت شین" (شهد ، شکر ، شیرینی ، شراب ، شببو ، شالین ، شبدر) بوده است اما در پی ممنوعیت شراب در ایران در قرن 3 هجری این هفت «سین» بود که جای هفت شین را گرفت ، در اصل هفت شین ثابت بود اما هفت سین تقریبآ هر چیزی که از نظر مردم خوش یمین باشد و با سین شروع شود می‌تواند باشد. این سفره اجزائی دیگر هم دارد مانند آینه که نماد نور و راستی است ، ماهی که نماد زندگی نیک بختی است ، شمع که نماینده آتش است ، گل که نماد دوستی است و کتاب که نماد دانائی است.
موبدان آدریان شوش در همان سال های اعراب هفت سین را جای گزین هفت شین کردند که هفت سین آنها عبارت بود از : 
سبزه : نماد خرمی و نو زیستی 
سرکه : جایگزین شراب و نماد شادی ( میوه درخت تاک در ایران میوه شادی خوانده میشد ) 
سمنو : نماد خیر و برکت 
سیب : نماد مهر و مهرورزی 
سیر : نگهبان سفره ( در اکثر فرهنگ های آریائی برای سیر نقش محافظت کننده از شر قائل بودند ) 
سماق : نماد مزه زندگی 
سنجد : نماد حیات و بزر حیات 
عود که امروزه در نوروز فراوان استفاده می‌شود در گذشته نماد ثروت خانواده بود که عود که از هند اورده شده است بسوزانند و بقیه اسپند می‌‌سوزاندند. 
امروزه بسیاری در این سفره سنبل ، سکه و ... نیز در این سفره دیده می‌شود که از آنجا که این سفره دیگر جنبه مذهبی ندارد هر کس به اختیار خود در آن آزاد است. 
این سفره بعضی آداب خاص نیز داشته است از جمله این که افراد باید با لباس آراسته بر سر سفره حاظر شده و اگر کسی اوموک (یک لنگه کفش به پا) داشت می‌‌گفتند وی تا آخر سال زندگیش لنگ میزند
امیدوارم هفت شین (هفت سین)شما تکمیل باشد.
سالی پر از مهر بایتان آرزو مندم.
چند روزی بیش تا تحویل سال نمانده. دل ها را غبار گیری کنیمطبقه بندی: خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
از دیر باز و طبق سنن قدیم رسم بر این بوده که ناهار یا شام روز اول بهار سبزی پلو با ماهی باشه چرا که سبزی رنگ برنج در کنار نشان برکت آن حکایت از پر باری و سرسبزی و زایش طبیعت در سال جدید خواهد داشت و ماهی نیز نشان از روشنی و جنب و جوش ، پس اولین غذای سال نو را با نشانه های خوب خدا آغازکردن خود شکر گزاری بر نعمتهای بیکران خداوندی است.


با این مقدمه سبک زندگی سیمرغ طرز تهیه ی نوع خاصی از سبزی پلو با ماهی را برای شما در نظر گرفته که حتما از طعم خاص آن لذت خواهید برد.


مواد لازم برای 4 نفر:


برنج 4 پیمانه


سبزی پلویی شامل تره فرنگی یا سیر تازه، جعفری، شوید، شنبلیله و گشنیز، از هر کدام 200 گرم


ماهی شیر 1عدد متوسط


آرد سفید 2 فنجان


زردچوبه ودارچین به میزان لازم


لیموترش 4 عدد


روغن مایع نصف فنجان


تمبر هندی یک بسته


نمک و فلفل به مقدار خیلی کم


پیاز یک عدد بزرگ


سیر 4 حبه


طرز تهیه :


ابتدا برنج آب کش شده را کم کم داخل قابلمه ای که درته آن مقداری روغن مایع ریخته و به دلخواه نان لواش یا سیب زمینی گذاشته اید، ریخته و لا به لای برنجها را از سبزی پلوییتان که از قبل خورد و آماده کرده اید بریزید و با اضافه کردن روغن بگذارید دم بکشد.کمی از گشنیز، جعفری وشنبلیله ی این سبزی ها را برای ماهی ها کنار بگذارید.


ماهی شیر را پس از تمیز کردن به تکه های هم اندازه تقسیم کرده که برای راحتی، این کار را به خواست شما هنگام خرید این نوع ماهی نیز برایتان انجام می دهند، آنها را حدود نیم ساعت داخل آب لیمو، پیاز و نمک و فلفل قرار دهید و مقدار نمک را کم بزنید چرا که تمبر هندی خود بسیار نمک داشته و ممکن است غذای شما را شور کند.


پس از نیم ساعت که ماهی ها با آب لیمومزه دار شدند آنها را از آب لیمو بیرون کشیده و در آرد سفیدی که با زردچوبه و دارچین مخلوط شده بخوابانید و سرخ کنید.


دراین مرحله نوبت به مزه دار و خوشمزه تر کردن ماهی ها با طعم خاص می رسد به طوری که ابتدا تمبر هندی را داخل یک لیوان آب حل کرده و از صافی عبورداده کنار بگذارید.در ظرفی دیگر پیاز و سیر را با کمی زردچوبه و فلفل بدون نمک با هم سرخ کرده، گشنیز، جعفری و شنبلیله ی خورد شده ای را که از سبزی های پلویی کنار گذاشته بودید به آنها اضافه کرده و بگذارید خوب با هم سرخ شوند، پس از سرخ شدن، تمبر هندی های حل شده در آب را به آنها اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید و جا بیفتد .


این مایع سس مانند را روی ماهی های سرخ شده ریخته و بگذارید همینطور با درب باز روی شعله ی کم بجوشد تا ماهی ها را مزه دار کند.پس از بیست دقیقه ماهی خوشمزه ی شما آماده است. 


با مخلوط این سس به همراه کمی مغز گردوی خورد شده می توانید شکم انواع ماهی های دیگری که دوست دارید را پر کرده و سپس آنها را با شعله ی کم سرخ نمایید که بسیار لذیذ و خوشمزه خواهد شد طبقه بندی: دخترانه، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

عید آمد و نوروز

عید آمد و نوروز شد و موسم خنده
ماشین طبیعت زده بازم توی دنده

شادی کن و می نوش که نوروز رسیده
آخوند و زمستان و خزان جمله رونده

بر سفره نوروز بنه سبزه و سوسن
این رسم نیاکان بنما تازه و زنده

فرصت اگه کردی به وطن هم تلفن کن
تبریک بگو برهمه از جانب بنده

عیدی بده و ماچ بکن در عوض آن
ماچیدن یاران نبود هیچ زننده

*******

نوروز شد و عید شد و موسم شادی
هرچند که سرما بزند زور زیادی

شیخی به سر منبر خود گفت که نوروز
رسمی است ز کفار و بود ضد عبادی

بر طرف چمن بلبل سرگشته بدو گفت
ای شیخ تو خود عامل ترویج فسادی

در گوش تو خوشتر بود از چهچه بلبل
واق واق سگ و عرعر یابوی رمادی

قمری ز سر شاخ بزد بانگ که آن شیخ
در غبغب خود بهر چه انداخته بادی

ار آمدن عید برافروخته خشمش
زیرا که زمستان بود از شیخ نمادی

آخوند اگر دشمن عید است چه مشکل
ملت بدهد پاسخ این زشت نهادی

عمری است که چاپیده و سرکیسه نموده
آن شیخ که او داشته یک جیب گشادی

در دولت ملای پدرسوخته ی دجال
ممنوع شده در همه جا خنده و شادی

افتاده چو بختک به سر سفره نوروز
یک احمدی بی سر و بی پا و نژادی

اما چو رسد عید ز ره، ملت ایران
بنماید از اعقاب خودش ذکری و یادی

آنگه بزند در دهن شیخ تبهکار
تا شیخ از این پس نزند حرف زیادیطبقه بندی: طنز، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، مواد 23 و 25 لایحه ”حمایت از خانواده“ را با اعمال تغییراتی غیر موثر برای حمایت از نهاد خانواده، به تصویب رسانده است و قرار است این لایحه، در صحن علنی مجلس طرح شود. 

طبق ماده 23 لایحه ”حمایت از خانواده“، مردان می توانند بدون اجازه همسر اول، تا چهار بار ازدواج كنند. تنها شرط ازدواج مجدد مردان در این لایحه، داشتن تمكن مالی و دادن تعهد اجرای عدالت بین همسران شان به دادگاه است.

با تصویب این لایحه، اگر زنی مبتلا به بیماریهای ”صعب العلاج“ شود، یا شش ماه از خانه غیبت كند، یا حتا اگر به طور نمونه به دلیل صدور چك بلامحل زندانی شود، شوهر وی می تواند همسر تازه ای اختیار كند. در حالی كه در شرایط عكس آن، زن حتا حق طلاق هم ندارد.

طبق تبصره ماده 22 این لایحه، همچنان راه برای ازدواج موقت مردان متاهل بازگذاشته می شود. یعنی مردان می توانند همچون گذشته چندین زن صیغه ای بگیرند و الزامی هم به ثبت ازدواج شان ندارند.

طبق ماده 44 این لایحه، مجازات عدم ثبت ازدواج و طلاق سبك تر می شود. در قانون مجازاتِ فعلی، ثبت نكردن ازدواج و طلاق برای مرد، جرم محسوب می شود و مجازاتش تا یك سال حبس تعزیری است. در صورتی كه با توجه به این لایحه، مردی كه ازدواج و طلاق خود را ثبت نكند فقط باید جریمه نقدی (از دو میلیون تا ده میلیون تومان) پرداخت كند.

طبق ماده 48 این لایحه، حضانتی كه به مادر تعلق می گیرد نیز ضمانت اجرایی محكمی نخواهد داشت. به عنوان مثال، اگر پدری حاضر نشود فرزندی را كه حضانتش به عهده مادر است به او بدهد، بر اساس این لایحه فقط به جریمه نقدی محكوم خواهد شد.

طبق فصل دوم این لایحه، زنان مانند گذشته، نه تنها حق طلاق ندارند بلكه روند گرفتن حكم طلاق آنها طولانی تر نیز خواهد شد.

طبق ماده 25 این لایحه، مهریه به عنوان تنها حق مالی زنان در ازدواج، محدود خواهد شد. زنانی كه مهریه هایشان بالاتر از حد متعارف باشد، قانونِ نحو? اجرای محكومیت های مالیِ موثر، شامل حال آنها نخواهد شد. یعنی زن نمی تواند در صورتی كه همسر او از پرداخت مهریه خودداری كند، آن را به اجرا بگذارد. مرد نیز، دیگرتا زمان پرداخت مهریه یا اثبات ناتوانی مالی اش از پرداخت مهریه (اثبات اعسار) به زندان نخواهند رفت. طبق ماده 2 این لایحه، همچنان بر قضاوت مردان در دادگاه های خانواده پافشاری می شود. ضمن آنكه، در صورت تصویب این لایحه، تعداد قضات دادگاه خانواده از یك، به سه نفر افزایش خواهد یافت، كه با توجه به شرایط پیش بینی شده در لایحه در بیشتر موارد هر سه قاضی، مرد خواهند بود و زنان از این پس، در دادگاه های خانواده به جای مواجهه با یك مرد، مجبور خواهند بود، مسائل خود را برای سه مرد توضیح دهند؟

و در مجموع لایحه ”حمایت از خانواده“، نسبت به موقعیت حقوقی برابر زن و مرد در خانواده سكوت كرده است. به طوری كه زنان طبق این لایحه همچنان از داشتن حق طلاق، حق سرپرستی فرزندان، حق اشتغال، حق گرفتن گذرنامه و سفر به خارج كشور بدون اجازه همسر محروم هستند و همچنان اگر زنی بدون اجازه دولت با تبعه خارجی ازدواج كند، مجرم شناخته می شود و همچنان هیچ ممنوعیتی برای ازدواج دختران در سنین پایین تر از 13 سال وجود ندارد و ...

.منبع: http://www.fairfamilylaw.org/spip.php?article434

توضیح : بعضی از قسمت های خبر به جهت حفظ بی طرفی حذف شده و این ترد فقط جنبه اطلاع رسانی دارد.طبقه بندی: خواندنی،  دخترانه، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
از نظر گاندی هفت موردی که بدون هفت مورد دیگر خطرناک هستند شامل موارد زیر است

1- ثروت، بدون زحمت
2- لذت، بدون وجدان
3- دانش، بدون شخصیت
4- تجارت، بدون اخلاق
5- علم، بدون انسانیت
6- عبادت، بدون ایثار
7- سیاست، بدون شرافت


این هفت مورد را گاندی تنها چند روز پیش از مرگش بر روی یک تکه کاغذ نوشت و به نوه هایش دادطبقه بندی: خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

http://www.2topics.com/group/files/45/27.jpghttp://www.2topics.com/group/files/45/01.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/28.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/07.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/11.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/18.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/19.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/20.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/22.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/23.jpghttp://www.2topics.com/group/files/45/25.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/26.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/21.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/14.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/13.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/12.jpg
http://www.2topics.com/group/files/45/06.jpgطبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 29 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
فرزندان کوروش در کنار کوروش کبیر,

طبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()


نوروز شعر بی غلطی است که پایان رویاهای ناتمام را تفسیر می کند.

لحظه ای که سال تحویل میشه ... تنها لحظه ایه که بی منت به من لبخند میزنی ... کاش هر ثانیه برای من سال تحویل باشه تا لبخند همیشه مهمون لبای سرخت بمونه... سال نو مبارک گلم

نوروز پیامبر مهر است که مرا وامی دارد تنها به خاطر تو دوست داشتن را یاد بگیرم.

کارگردانی است نوروز که می گوید نور ..صدا...حرکت و من برای به دست اوردنت همه نقشهای عالم را بازی می کنم.

سلامت 
سعادت 
سیادت 
سُرور 
سَروری 
سبزی 
و سَرزندگی 
هفت سین سفره ی زندگیتان باد

امروز دو نفر از من ادرس و شماره تو رو گرفتن..منهم بهشون دادم..یکی خوشبختی..یکی موفقیت 
تو سال جدید هر روز میان سراغت

فرخنده باد بر همگان مقدم بهار 
نوروز , جاودانه ترین جشن روزگار

افسوس می خورم ....چرا؟چرا با رفتن تو..............بهار می اید ؟...امدی در سرمای زمستان... به سردی زمستان بودی..... به غم انگیزی شبهای تنهایی..... به خشکی برف ...می روی..... بهار می اید ...به نظر معامله خوبی است....امید ان دارم بهار گلی بر چهره ات بنشاند ...چه امید مبهمی...گردش روزگار خطا ندارد ....زمستان هیچ گاه بهار را نمی بیند...

سلام، ببخشید این موقع شب بیدارت كردم. 
خواستم یادآوری كنم: سال نو شده. 
. كم‌ كم باید از خواب زمستونی بیدار بشی

دنیا رو برات شاد شاد و شادی و برات دنیا دنیا آرزو میکنم *** عیدت مبارک عزیزم***

این بار می خواهم هفت سین عید را با یاد تو بچینم 
سبزه را با یاد روی سبزه ات 
سمنو به یاد شیرینی لبخندت 
سایه دانه به رنگ چشم هایت 
سرکه با یاد ترشی مهربانیت 
سیب با یاد تردیه گونه هایت 
سکه با یاد درخشش قلبت 
سیر با یاد تندی کلامت 
با همه خوبی ها و بدی هایت ... دوستت دارم

چند روز دیگه بهار میاد و همه‌چیز رو تازه می‌كنه، سال رو، ماه رو، 
روزها رو، هوا رو، طبیعت رو، ولی فقط یك چیز كهنه میشه كه به 
همه اون تاز‌گی می‌ارزه، «دوستیمون»!

بهار بهترین بهانه برای آغاز، وآغاز بهترین بهانه برای زیستن است 
آغاز بهار بر شما مبارک

با آرزوی 
12 ماه شادی، 
52 هفته پیروزی، 
365 روز سلامتی، 
8760 ساعت عشق، 
525600 دقیقه برکت، 
3153000 ثانیه دوستی. 
سال نو مبارک باد

مثل ماهی زنده مثل سبزه زیبا مثل سمنو شیرین مثل سمبل خوشبو مثل سیب خوشرنگ و مثل سکه با ارزش باشید.

پیام نوروز این است.دوست داشته باشید و زندگی کنید.زمان همیشه از ان شما نیست.

باران عشق همیشه می بارد اما در نوروز قطره های باران طلایی رنگند.از خدا می خواهم که همیشه زیر این باران خیس شوی.

شیشه می شکند و زندگی می گذرد.نوروز می اید تا به ما بگوید تنها محبت ماندنی است پس دوستت دارم چه شیشه باشم چه اسیر سرنوشت.

از نوروز می اموزیم که هیچ وقت کسی را نا امید نکنیم شاید امید تنها دارایی اش باشد.نوروزتان مبارک باد

با تو از خاطره ها سرشارم.جشن نوروز تو را کم دارم.سال تحویل دلم می گیرد با تو تا اخر خط بیدارم.

نوروز ایین رفاقت را نگاهبانی می کند که باور کنیم قلبهامان جای حضور دوستانمان هستند.

زندگی وزن نگاهی است که در خاطر ما می ماند.نوروز جشن نکوداشت نگاه تو ست پس نوروز بر تو فرخنده باد.
طبقه بندی: sms، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

سبزه را با یاد روی سبزه ات

سمنو به یاد شیرینی لبخندت

سایه دانه به رنگ چشم هایت

سرکه با یاد ترشی مهربانیت

سیب با یاد تردیه گونه هایت

سکه با یاد درخشش قلبت

سیر با یاد تندی کلامت

با همه خوبی ها و بدی هایت دوستت دارم
طبقه بندی: خواندنی،  دخترانه، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()طبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

http://www.2topics.com/group/files/44/01.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/02.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/03.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/04.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/05.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/06.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/07.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/08.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/09.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/10.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/11.jpg
http://www.2topics.com/group/files/44/12.jpgطبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
- جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع است.

2- تقلب کردن در مدارس بنگلادش غیر قانونی است و افراد بالای 15 سال برای تقلب به زندان فرستاده می شوند.

4- مشاهده فیلم های کاراته ای تا سال 79 در عراق ممنوع بود.

5- در ایسلند زمانی داشتن سگ خانگی ممنوع بود.

6- در آریزونای آمریکا، کشتن و شکار شتر ممنوع است.

7- در تایلند همه سینما مجبورند هنگام پخش سرود ملی قبل از شروع فیلم قیام کنند.

8- در دانمارک روشن کردن ماشین قبل از چک مردن اینکه بچه ای زیر آن خوابیده است یا نه، ممنوع است.

9- در تایلند انداختن آدامس جویده شده تان 500 دلار جریمه دارد.

10- در سال 1888 در بریتانیا قانونی تصویب شده که دوچرخه سواران را موظف می کرد
تا زمان رد شدن ماشین از کنارشان، زنگ دوچرخه هایشان را بطور پیوسته به صدا درآورند.

11- در قرن 16 و 17 میلادی نوشیدن قهوه در ترکیه ممنوع بود و اگر کسی در حین خوردن قهوه دستگیر می شد
به اعدام محکوم می شد.

12- تا سال 1984، بلژیکی ها مجبور بودند نام فرزندشان را از یک لیست 1500 نفری در روزهای ناپلئون
بطور رندوم انتخاب کنند.

13- در برمه دسترسی به اینترنت غیر قانونی است. اگر فردی با اتهام داشتن مودم دستگیر شود
به زندان محکوم می شود.

14- در فرانسه صدا زدن خوک با نام ناپلئون ممنوع است.

15- در ویکتوریای استرالیا، تنها متخصصان برق اجازه تعویض لامپ برق را دارند.

16- در انگلستان چسباندن برعکس تمبر حاوی عکس ملکه، نشانگر خیانت و پیمان شکنی با سلطنت است.

17- در ورمونت، زنان تنها با اجازه کتبی همسرانشان حق استفاده از دندان مصنوعی را دارند.

18- در میامی آمریکا، تقلید کردن رفتار جانواران ممنوع است.

19- زمانی در کشور سوئیس، محکم بستن در خودرو جرم به حساب می آمد.طبقه بندی: طنز، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
به تركه میگن سه تا میوه نام ببركه با سین شروع بشه میگه: سیب، سیر، سحر! میگن: سحر كه میوه نیست؟! میگه: نمیدونی چه هلوییه

غضنفر ده هزار تومن تو جیبش بوده میخواسته بره مشروب بگیره. تو راه نیرو انتظامی رو میبینه، پولا روپرت میکنه تو جوب فرار می کنه


اولین دعوای زناشویی از آنجایی شروع شد که حوا با شورت آدم که از برگ انگور بود دلمه درست کرد


پشه میگن چرا زمستونا پیداتون نیست؟!؟؟؟! میگه:نه اینکه تاستونا خیلی برخوردتون خوبه


ترکه میره خواستگاری. ازش می پرسن چه كاره ای؟ روش نمیشه بگه قصاب، میگه لوازم یدكی گوسفند دارم
به ترکه میگن جمله "دلم هواتو کرده" را به انگلیسی ترجمه کن ، میگه 
My Heart ****ed your Airهفت به هشت میگه دومیلیون بهت میدم جات و با من عوض کن،هشت جواب میده: من واسه مال دنیا لنگم و هوا نمیکنم


چند تا توله سگ برای باباشون تولد می گیرن روی کیک می نویسن: پدرسگ! تولدت مبارک!


به ترکه میگن زنتو چقدر مهر کردی؟ میگه والا یادم نیست ولی آبان و آذر زیاد کردم.


ترکه رنگ می زنه ثبت احوال، می گه ببخشید اونجا ثبت احواله؟ می گن بله... می گه من امروز حالم خوبه، لطفا ثبتش کنید


به غضنفر میگن با جام جم جمله بساز، میگه من صبحها كه از خواب پا میشم جام جم میكنم

به غضنفر میگن تو که روزه نمیگیری، چرا سحری میخوری؟ میگه نماز که نخونم،... روزه که نگیرم... سحری هم نخورم؟ بابا مگه من کافرم؟


غضنفر نصفه شب بلند میشه آب می خوره میگه: سلام بر حسین یه نفر از زیر تخت میگه : سلام عباس آقا


ه یکی می گن می دونی فامیلی خدا چیه؟ می گه: فکر کنم وکیلی باشه


تهرانیه داشت واسه آبادانیه خالی می بست می گه من یه سگ دارم وقتی میاد خونه در میزنه ...ابادانیه میگه :ولک مگه سگت کلید ندارهاصغرآقا اواخر عمرش به زنش گفت : خانم جان بعد از رفتن من به من خیانت نکنی که استخوانهام تو گور بلرزه ! زنش هم گفت چشم. مدتی بعد مرد به خواب زنش آمد و گفت : تو اون دنیا به من می گن اصغر ویبرهترکه میره حمام ، حوله نداشته خودش رو با برق خشک میکنه

با واگذاری مخابرات به سپاه كد تهران از 021 به یا زهرا تغییر كردترکه عینک دودی میزنه میره از خونه بیرون بعد پسرشو میبینه میزنه تو گوشش . پسره میگه بابا چرا میزنی ؟ میگه تو این وقت شب بیرون چی کار میکنی ؟ پسره میگه بابا شب نیست عینکتو بردار . ترکه عینکشو بر میداره دوباره میزنه زیر گوش پسره . پسرشمیپرسه بابا واسه .......چی میزنی ؟ میگه تو از دیشب تا حالا اینجا چه کار میکردیرکه میگن به زنبوریی که از کندو محافظت میکنن چی میگن....؟ ترکه میگه: خسته نباشین

طبقه بندی: جوک، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()طبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
http://www.2topics.com/group/files/43/15.gif


طبقه بندی: عکس، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

بری بری : كمبود ویتامین B
بری بدی : كمبود پول
بدی بدی : خراب ذاتی
بدی بگی : كمبود عقل
بگی ندی : بدقولی
بری ندی : چتربازی
نری بدی : بیمعرفتی
بدی بری : مرامی
بدی نری : درد سر
نگی بدی : سورپرایز
بدی نگی : راز دارطبقه بندی: طنز،  خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()


عمو زنجیرباف

Uncle chain knitter!
Yeeeeees.
Have you knit my chain?
Yeeeeees.
Did you throw it behind the mountain?
Yeeeeees.
Father has just arrived.
What does he bring?
Pea and raisin.
Eat it and come!

--------------------------------------------------------------------------------
طبقه بندی: طنز،  خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()

بازگشت نخستین فضانورد هندی به زمین

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

VB-3-Mobile-Living-Space

--------------------------------------------------------
طبقه بندی: طنز،  عکس، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
بالاخره دكتر وارد شد ، با نگاهی خسته ، ناراحت و جدی .

دكتر در حالی كه قیافه نگرانی به خودش گرفته بود گفت :'متاسفم كه باید حامل خبر بدی براتون باشم , تنها امیدی كه در حال حاضر برای عزیزتون باقی مونده، پیوند مغزه .' 

'این عمل ، كاملا در مرحله أزمایش ، ریسكی و خطرناكه ولی در عین حال راه دیگه ای هم وجود نداره, بیمه كل هزینه عمل را پرداخت میكنه ولی هز ینه مغز رو خودتون باید پرداخت كنین ..'

اعضا خانواده در سكوت مطلق به گفته های دكتر گوش می كردن , بعد از مدتی بالاخره یكیشون پرسید :' خب , قیمت یه مغز چنده؟'; 

دكتر بلافاصله جواب داد :'5000$ برای مغز یك مرد و 200$ برای مغز یك زن .'

موقعیت نا جوری بود , أقایون داخل اتاق سعی می كردن نخند ن و نگاهشون با خانمهای داخل اتاق تلاقی نكنه , بعضی ها هم با خودشون پوز خند می زدن ! 

بالاخره یكی طاقت نیاورد و سوالی كه پرسیدنش آرزوی همه بود از دهنش پرید كه : 'چرا مغز آقایون گرونتره ؟ '

دكتر با معصومیت بچگانه ای برای حضار داخل اتاق توضیح داد كه : ' این قیمت استاندارد عمله
باید یادآوری كنم كه مغز خانمها چون استفاده میشه، خب دست دومه و طبیعتا ارزونتر !!!!!!!!!
این مطلب رو برای تمام خانمهای باهوشی كه به یه لبخند نیاز دارن بفرستین.
طبقه بندی: طنز،  دخترانه، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 اسفند 1388 توسط nilofar moeini | نظرات()
(تعداد کل صفحات:4)      1   2   3   4  

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
نظر سنجی
» مطالب چطور بود


پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

language="javascript" src="http://www.ParstOOLS.com/dic/code/?bgcolor=FFFFFF&width=160&height=180"> www.bahar22.com---->

كد تقویم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات